Nasıl Sipariş Verebilirim?

 Sitemiz üzerinden alışveriş yapabileceğiniz gibi aynı zamanda, sitede beğenmiş olduğunuz herhangi bir ürünün üzerine tıklama yapıp; ikinci aşama olan ürün detay sayfasındaki sağ tarafta bulunan telefonla sipariş linkine tıklayıp, telefon ile sipariş talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca 0850 259 69 79 numaralı telefonla bize ulaşıp siparişinizi gerçekleştirebilirsiniz. 


Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz, ürünleri sepete ekledikten sonra satın alma aşamasında hızlı sipariş seçeneğini seçip teslimat bilgilerinizi girip ödeme seçeneğini seçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Kampanya ve fırsatlardan yararlanabilmeniz için sisteme üye olmanız önerilir. Üye olmak için tıklayınız.

  

 Siparişlerim hangi kargo firması ile gönderiliyor?


Tüm siparişler SÜRAT KARGO ile gönderilmekte. Hafta içi saat 15:30 a kadar yapılan siparişler aynı gün kargoya verilir. Bulunduğunuz bölgede kargo şubesi yoksa siparişinizin size ulaşmasının 1 ile 7 gün arası süreceğini dikkate alınız. Kargo şubesi bulunmayan bölgelere haftada 2 gün dağıtım yapılmakta (Salı ve Cuma).

Siparişim ne kadar sürede gelir ?

Buyukguzellik.com; Siparişiniz onaylandıktan (mobil bölgeler hariç) sonra 1-7  iş günü içerisinde talep ettiğiniz adrese teslim edilir.Mobil bölgelere ise haftanın 1 veya 2 gün kargo gönderimi gerçekleşmektir. Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda, resmi ve idari tatil günlerinde, indirim ve kampanya ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişiklik gösterebilir.

Mobil Bölge Nedir?

Kargo şirketinin şubesinin bulunmadığı; ve kargo şirketinin haftanın belirli günlerinde (genelde 1 veya 2 gün) kargo gönderiminin gerçekleştiği bölge veya yerlerdir. Bu yerler genelde küçük yerleşim ve sayfiye tatil yerleridir.

 Kapıda ödemeli sipariş verebilir miyiz?

Evet. Sipariş verdiğiniz ürünlerin ücretini kapıda ödeme hizmet bedeli ödeyerek ürün teslimatında isterseniz nakit, isterseniz kredi kartınızla tek çekim olarak ödeyebilirsiniz. Hizmet bedeli ücretinin oranı ödeme seçenekleri arasında onayınıza sunulmaktadır. Kapıda ödemelerde yasa gereği kredi kartlarına taksit yapılmamaktadır. Satın aldığınız ürüne ilişkin kargo bedeli (ücretsiz kargo kampanyaları hariç) siparişinizi onaylarken tarafınıza sunulur ve onayınız dahilin de sipariş tutarına ilave edilir.


Toptan ürün satın alabilir miyiz?

buyukguzellik.com'da satışı yapılan ürünlerin fiyatı perakende satış fiyatıdır. Aynı ürünlerin toptan satışı olmayabilir. Toptan satış için http://buyukguzellik.com/Sayfalar/toptan-satis-7/Bu linkten veya 0850 259 59 69 numaralı müşteri hizmetleri numaramızdan ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İade Şartları Nelerdir?

İlgili yasa gereği faturasız iade ve değişim yapılmamaktadır. (Tarafınıza gelen belge aynı zamanda fatura yerine geçmektedir.) Faturası kurumlar (Şirket veya tüzel kişilikler ) adına düzenlenmiş siparişler kurum tarafından, tarafımıza " Ürün birim fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş " iade faturası" ile birlikte yapılması gerekmektedir.

Satın aldığınız ürünü (iç giyim, kişisel bakım, mayo ve abiye, kategorisindeki ürünler hariç)  kullanılmamış etiketi koparılmamış, tadilat görmemiş, promosyon ve aksesuarları ile birlikte, satılabilirlik  özelliğini yetirmemiş olması koşulu ile iade edebilirsiniz.

 

İade Kapsamı dışındaki ürünler nelerdir?

İç giyim, kişisel bakım, mayo ve abiye kategorisindeki ürünler ancak ambalajları açılmamış ve etiketi koparılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olmaları koşulu ile ürünü teslim aldığınız günden itibaren 24 saat içerisinde teslim aldığınız kargo şirketi ile iade etmeniz gerekmektedir.

 

İade süresi ne kadardır?

Satın aldığınız ürünü (iç giyim, kişisel bakım, mayo ve abiye, kategorisindeki ürünler hariç) yasa gereği koşulsuz (15) gün içerisinde; kusurlu (kumaş defosu, dikim hatası, lekeli ) ürünleri ise , ürünleri teslim aldığını kargo şirketiyle hiçbir ücret ödemeden yasal süre olan (30) gün içerisinde faturanızın arkasındaki iade adresine iade formundaki bilgileri doldurarak iade edebilirsiniz. 

Kargom Hasarlı Çıktı Ne Yapmalıyım?

1. Siparişlerinizi kargodan teslim alırken kargo yetkilisi eşliğinde kontrol ediniz. Paketiniz hasarlı ise hasar tutanağı tutarak teslim almadan kargo yetkilisine iade ediniz.

2. Ürününüzü teslim aldığınız kargo şirketiyle tarafımıza iade ediniz. Farklı kargo şirketiyle yapılan iadeler kabul edilmemektedir. 

 Ücret iadesini nasıl alabilirim?

1. İade edilen ürünler için yapılacak geri ödeme ürün bedeli kadar olup, sipariş oluşturma sırasında ödemiş olduğunuz kargo ve kapıda ödeme bedeli geri ödenmemektedir.

2. Hediye çeki ile vermiş olduğunuz siparişlerde ise sadece nakit ödeme tutarı geri iade edilecek olup, hediye çekiniz çek kullanım süresi içinde olması durumunda yeniden kullanım için aktif edilecektir.

3. Ürün bedelinin iade edilmesi ürünün iade edilebilirliği kontrol edildikten sonraki (10) on iş günü içerisinde hesaplarınıza / kartlarınıza iade edilir. Ücretinizin hesabınıza geçmesi banka'nıza göre değişiklik gösterebilmektedir.

4. ücret iadesi gerçekleştiğinde SMS ve / veya E-posta ile size detaylı bilgi verilecektir.

5. Eğer ürün ödemesini kapıda ödeme ve Debit kart / banka kartı şeklinde gerekçekleştirdiyseniz banka bilgilerinizi tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir.